Książki o sztuce do wzięcia

Już ponad 200 książek pełnych sztuki, wydanych przez fundację im. Guggenheima, udostępniło na archive.org muzeum imienia tegoż.

Dostępne w różnych formatach, przede wszystkim w PDF-ach i ePubach. Przepiękne! Szaleństwo! Brać, czytać i oglądać!

(podrzuciła Magdalena, dziękujemy!)

Potrzebujemy wspólnych bajek

Chyba nie będzie dla nas dużym zaskoczeniem, że są seriale “dla ludzi z dużych miast” i “dla ludzi z małych miast”, “dla mężczyzn” i “dla kobiet”, “dla białych” i “dla murzynów” i tak dalej. A jednak bardziej ta myśl przemawia do wyobraźni, gdy się ją zobaczy na mapce.

czytaj dalej

GIF IT UP

Amerykańska biblioteka cyfrowa (Digital Public Library of America (DPLA)) ogłosiła konkurs na animgify stworzone na podstawie materiałów z bibliotek cyfrowych. Zwycięskie produkcje w tym roku są tak znakomite, że Monty Python by się nie powstydzili.

czytaj dalej

Matka Teresa z Legendy

Planowanie „na zaś” jest dobrym ćwiczeniem umysłu, dlatego w wolnych chwilach uprawiam prywatne science-fiction. Na przykład zastanawiam się, co będzie, gdy Inżynieria przekształci się w stały zespół, stworzy przebojowe produkcje, zdobędzie rozgłos, a ludzie zauważą, że zdarza nam się zajmować stanowisko w takiej czy innej sprawie (dawno nie wspominałem o Max Gender, prawda?).

Myślę, że będę miał wtedy przesrane i nie sprawią tego żadne Redwatche ani Wildsteinowie.
czytaj dalej