polityka

Wstąp do PiS

To zupełnie zwyczajne stockowe zdjęcie służące za tło na stronie partii Prawo i Sprawiedliwość wyda Wam się zupełnie zwyczajne, dopóki nie zwrócicie uwagi, że widoczny na nim laptop ma rosyjską klawiaturę.


(nie ja pierwszy to zauważyłem, ale z dziką rozkoszą powielę)
(źródło: http://pis.org.pl/partia/wstap-do-pis)

wstap do pis

edit:
Administracji strony wypada pogratulować refleksu, bo bardzo szybko stronę zastąpiło 404.
Na podstronie http://pis.org.pl/dokumentyznajdziecie to samo zdjęcie w wersji kolorowej i z samymi łacińskimi literami:
http://pis.org.pl/uploads/cache/document_list/uploads/media/document/0001/07/a338818d134445cb6b0845be367ae07bd2eaf8b7.jpeg

Niestety osoba, która gumkowała cyrylicę, z rozpędu wygumkowała także kropkę pod znakiem ‘>’ (dwa klawisze na prawo od ‘M’).

edit #2:
Znakomitym żartem wydaje mi się to, na co już zwrócili uwagę inni, mianowicie że osoby poszukujące możliwości wstąpienia do PiS wita obecnie wytłuszczony napis: “Wygląda na to, że zabłądziłeś”.

edit #3:
Podziękowania dla komentatora, który dotarł do zdjęcia, które wydaje się oryginałem. Faktycznie jest to zdjęcie stockowe, tj. gotowiec z katalogu:
http://www.dreamstime.com/stock-photo-laptop-blank-paper-glasses-small-bell-wooden-table-concept-workplace-image58068863

Mam poczucie, że ten wpis, który jest zaledwie niewyszukaną zgrywą z drobnej niezręczności, przyciągnął znacznie większą uwagę niż mu się należy. Dużo ciekawsze jest zupełnie co innego: po 24 godzinach strona rekrutacyjna PiS nadal zwraca błąd 404, bo ktoś troszkę spanikował, całkiem ją usunął i do tej pory nie naprawił. Lęk przed śmiesznością jest straszliwą niewolą. W konsekwencji śmiech jest potężną bronią. I odwrotnie: kto godzi się na śmieszność i akceptuje cudze drwiny, tego śmiech się nie ima.

Weźmy to pod uwagę następnym razem, gdy przyjdzie nam do głów trząść się z oburzenia nad tym, co ktoś o nas powiedział.


republikacja z: facebook.com/photo.php?fbid=570291929818814

Jacek

Prowadzi studio działalności okołogrowej Inżynieria Wszechświetności i tam m.in. pisze więcej o grach. Autor podręcznika Level design dla początkujących. Twórczość Jacka można wspierać na Patronite. → facebook → twitter