bębenek

Kaja: przegląd produkcji z lutego 2016

Wsparcie robi robotę — wstąpiły we mnie nowe siły, bo jednak pod koniec zeszłego roku byłam zdechła.

Będziecie się śmiać, ale zmoderowałam trochę PRHN-u.


Nowe odcinki Nerdów Nocą — dwie godziny o seksie. Pierwsza spokojniejsza, na rozruszanie, głównie o naszych doświadczeniach z okresu dojrzewania, a druga dynamiczna — rozwalamy mity raz po razie.
#019-1 SEKS CZĘŚĆ 1. Z ŻYCIA WZIĘTE
#019-2 SEKS CZĘŚĆ 2. FAKTY I MITY


Przypadkiem zostałam członkiem (członkiem!) WWF w sprawie aktywnej ochrony populacji nizinnej rysia w Polsce. Jeśli też chcesz, to można na przykład tędy zaadoptować:
https://pomagam.wwf.pl/rys/

Jeśli z jakiegoś powodu rysie nie, można adoptować morświna, foczkę, a nawet tygrysa lub nosorożca — lista w zakładce “adoptuj”. Możesz też oczywiście nie adoptować niczego, ale strona ładna i zdjęcia zwierząt duże, miło popatrzeć.

Jak to się stało — mianowicie młodzi ludzie z WWF chodzą po osiedlach, uświadamiają i namawiają. Oczywiście gdy tylko ich wpuściłam (bo lubię rysie i chętnie posłucham, co się w tej sprawie robi), chwyciłam za telefon, żeby sprawdzić u ojca, który czasem ratuje różne gatunki w Puszczy Białowieskiej (gdyż jest z zawodu biologiem, a z zamiłowania ekotoksykologiem), czy młodzi ludzie prawdę mówią i czy WWF naprawdę pomaga. Tate potwierdził i przy okazji podzielił się informacją, że “czasem kot zadurzy się w rysiu i powstają rysiokoty”. Aaaww.

Młodzi ludzie zadawali podchwytliwe pytania, np. “jak pani sądzi, dlaczego warto chronić drapieżniki” — okazuje się, że w naszym społeczeństwie, które przecież całe chodziło do podstawówki, nie jest powszechną świadomość istnienia słowa “ekosystem” oraz mało kto wie, co to jest waleń i że mnóstwo żab jest pod ochroną.

Na wszelki wypadek oto lista zwierząt objętych ścisłą ochroną gatunkową.

Bardzo dziękuję za patronat w tym miesiącu i życzę zdrowia.

Kaja

Pisze i rysuje na snafu, nagrywa podkast Nerdy Nocą oraz robi dziwne filmy na youtube. Można jej wrzucić pięć złotych na Patronite lub PayPalem. → facebook → twitter