politykaznalezisko

Antyaborcyjny trolling

Muszę przyznać, że to jednak interesujące i w pewnym stopniu fascynujące, jak bardzo łatwo można zamaskować działania polityczne przywołaniem sporu o aborcję.

Nie udało się szybkie i bezproblemowe przejęcie władzy wraz z neutralizacją TK oraz sądownictwa. Nie udało się zagrać na zobojętnienie mas. Nie udało się wiarygodnie sprzedać pomysłu “zawieszenia broni” do końca wizyty papieża, czyli gdzieś de facto do końca wakacji.

W takiej sytuacji, zamiast kombinować nad nowymi rozwiązaniami, wyciągnięto najstarszą broń do odwracania uwagi – aborcję. I nie że to jakieś przemyśliwania, próba przyjrzenia się jak obecna ustawa działa – nic z tych rzeczy. Od razu ostra, ortodosyjna wersja i wsparcie jej również ostrą zapowiedzią poparcia w głosowaniu. Wszystko po to, żeby jak najbardziej podgrzać, a wręcz zagotować opinię publiczną i by przestała patrzeć na inne rzeczy.

źródło: facebook.com/piotr.mikolajski/posts/10209081304293746

Piotr Mikołaj Mikołajski ma rację, że inicjatywa antyaborcyjna to jest trolling. Zupełnie niezależnie od tego może zostać przepchnięta (choć mam takie podskórne, nieuzasadnione racjonalnie przeczucie, że nie; że to jest to miejsce, w którym komuś zadrży ręka, bo się wystraszy ekstremizmu tej sytuacji, tymczasem PiS sam z siebie ma tylko 5 głosów większości; słowa Kaczyńskiego że “jest pewien że i tak dalej” odbieram jako blef; chciałbym móc ufać takim przeczuciom, ale oczywiście nie mogę). Niemniej jej główny krótkoterminowy skutek jest taki, że się irytujemy aborcją i nie mamy już zapasowej uwagi na inne rzeczy.

Trybunał jest nam bardziej potrzebny, ponieważ jeśli będzie sprawny, to obali proponowaną ustawę antyaborcyjną. Generuje ona sporą liczbę przypadków absurdalnych, a w Konstytucji zapisana jest na przykład ochrona życia, a więc także życia kobiety w ciąży.


republikacja z: facebook.com/jzwesolowski/posts/618381775009829

Jacek

Prowadzi studio działalności okołogrowej Inżynieria Wszechświetności i tam m.in. pisze więcej o grach. Autor podręcznika Level design dla początkujących. Twórczość Jacka można wspierać na Patronite. → facebook → twitter