bębenek

Kaja: przegląd produkcji z marca 2016

Marzec! Marzec się kończy! Jak to dobrze! Ludność narzekała na marzec i trochę się z nimi zgadzam. Niestety, długo chorowałam (wirus był bandycki i obezwładniający; mam nadzieję, że jesteście zdrowi i zdrowe). Powstały notki, montaże oraz spis treści książki, o czym napiszę niżej.

Był mianowicie w jednym serwisie społecznościowym wątek, w którym po niefortunnym opisaniu przez Teleexpress pewnego dzieła kinematografii ludność oddała się wymyślaniu krótkich streszczeń filmów. Ponieważ miałam gorączkę, oddałam się montowaniu plakatów filmowych z ich hasłami:
http://imgur.com/a/YI2Cr


Puściłam notki:

Świnka morska  — m.in. o tym, żeby w kontekście hobby nie zapominać, że kobiety to ludzie tacy sami jak my. #kobietytoludzie

Test seksizmu  — jak sama nazwa wskazuje; po gigantycznym odzewie na wszystkich kanałach mam wniosek, że choć trudno zachować humor w świecie przenikniętym niesprawiedliwością, to próbować warto, mylić się warto i wczuwać się warto.

O poranku — o higienie pnia nerwowego (lekarka mi powiedziała, że powinnam dbać o higienę drzewa oskrzelowego i od tego czasu mnie to śmieszy. oczywiście miała rację).


Jak robić pranie — ta notka wynikła z zaskakującej wymiany zdań z grupą ludzi w okolicach czterdziestki, a wypączkowała w zupełnie porządny pomysł, żeby napisać książkę o “adultingu dla początkujących” (jak widać, nie mam jeszcze tytułu, ale jest podtytuł: “Nie panikuj”).

Uświadomiliśmy sobie mianowicie, o ilu rzeczach nie mamy pojęcia, ile odkrywamy, błądząc i nie wiedząc, jak robią inni — a przecież jesteśmy, przynajmniej teoretycznie, od paru ładnych lat dorośli! Zaczęliśmy więc notować tematy, które ktoś rozgryzł albo uważa za czarną magię. Jak prać i sprzątać, żeby się nie narobić? Co to jest “dzianina”? Co zrobić, kiedy ze zlewu zajeżdża nieziemsko? Na czym polega, do cholery, “blanszowanie”? Dlaczego mikrofalówka podgrzewa talerz zamiast żarcia? Która pleśń jest jeszcze jadalna? Co zrobić, kiedy zupełnie dobre buty śmierdzą? Ile dokładnie urządzeń można wpiąć w jedno gniazdko elektryczne?

Zatem — będzie książka. Spis treści ma sześć stron. Kiedy ostatecznie go uporządkuję, udostępnię Wam i będę prosić o Wasze historie, które znajdą się w ramkach z przygodami z życia. W największym sekrecie przedstawiam jedną gotową ramkę, którą dostałam od przyjaciółki:

Napiszcie, że do pralki koniecznie trzeba dodać detergentów, gdyż miałam kiedyś kumpla, który mieszkał z nami przez rok i prał w samej wodzie, bo nikt mu nie powiedział. Zanim się o tym dowiedziałam, to się w nim trochę kochałam.

Dziękuję za patronat w tym miesiącu, ściskam Was mocno i życzę dobrego kwietnia.

Kaja

Pisze i rysuje na snafu, nagrywa podkast Nerdy Nocą oraz robi dziwne filmy na youtube. Można jej wrzucić pięć złotych na Patronite lub PayPalem. → facebook → twitter