politykaznalezisko

In vitro dla warszawy

Właśnie wróciłem z Patelni, gdzie Razem w Warszawie zbiera podpisy pod programem[1] refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro. Program dotyczy konkretnie Warszawy: skoro rząd nie chce płacić za leczenie, to sami zapłacimy. Podpisy są potrzebne do złożenia inicjatywy uchwałodawczej. Potrzeba w sumie 15 tysięcy, na razie jest ponad tysiąc.

Zachęcam, żebyście też podpisali, na przykład w drodze powrotnej z pracy. Ekipa zbierająca stoi mniej więcej naprzeciwko wejść do metra Centrum od 14 do 20. Troszkę się nie wyróżnia w tłumie, więc warto się rozejrzeć. Ja zastałem ich pod samym murkiem. Na stronie znajdziecie karty podpisów do wydrukowania – możecie np. zebrać podpisy w pracy i dostarczyć je zbiorczo.

Weźcie pod uwagę, że ten podpis nie wyraża poparcia dla partii, tylko dla projektu, a sprawa in vitro jest wspólna. Jeśli ta inicjatywa się powiedzie, to liczę, że następnym raz^W^W przy następnej okazji inne partie też podziałają w temacie.

[1] Cytuję za stroną www: “Proponowany przez nas program został stworzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian” – autora pierwszego takiego programu w Polsce, uchwalonego przez Częstochowę.”

In vitro dla Warszawy


republikacja z: facebook.com/jzwesolowski/posts/618123381702335

Jacek

Prowadzi studio działalności okołogrowej Inżynieria Wszechświetności i tam m.in. pisze więcej o grach. Autor podręcznika Level design dla początkujących. Twórczość Jacka można wspierać na Patronite. → facebook → twitter