polityka

Szanować demokrację

To jest swoją drogą artykuł, który planowałem napisać, ale w końcu nie miałem na to czasu. Artykuł jest [byłby] o tym, że nie można występować w roli obrońcy demokracji, jeśli się tę demokrację samemu ma w głębokim poważaniu, a tymczasem to właśnie zachodzi od dłuższego czasu w Warszawie.

 

Dziś po 18 miałem w TVN24 rozmawiać z przedstawicielem Platformy (żartobliwie zwanej Obywatelską) na temat odrzucenia…

Opublikowany przez Maciej Konieczny Środa, 3 sierpnia 2016

In vitro to jedna taka sprawa – i zaiste, to co ratusz wyprawia to się kiedyś nazywało “falandyzacja”, mam wrażenie że zwykliśmy bardzo za to krytykować obecny rząd. Inna, również poważna, to prywatyzacja, począwszy od lipnych “zwrotów” (jest w sprawie śledztwo, ale Gronkiewicz-Waltz w wywiadach mówi, że to polityczny odwet, czy coś), a skończywszy na nowym wieżowcu w centrum (gdzie lokalne PO ręka w rękę z lokalnym PiS i Kościołem, w sposób urągający procedurom i obywatelom, włącznie z nieuzasadnionym ciąganiem policji na sesje rady, bo ktoś ośmielił się protestować, forsują lukratywną inwestycję kosztem kawałka sensownej tkanki miejskiej).

Wymieniam te sprawy, ponieważ pokazują one, jak bardzo fasadowy jest sprzeciw PO wobec praktyk obecnego rządu i jak bardzo PO jest do tegoż rządu podobna w sprawach, które się naprawdę liczą, czyli tam, gdzie kończy się gadanie do kamery, a zaczyna się ustalanie porządku, w którym żyjemy.

Inna Polityka obecnie jest nie tyle możliwa, ile absolutnie i na gwałt potrzebna.

(na marginesie, pisząc o polskiej polityce trzeba dziś być czujnym jak ważka w locie: nie mogę napisać, że powinniśmy tę inną politykę tworzyć razem, nie mogę napisać, że nowy model polityczny jest konieczny, nie mogę użyć zwrotu “polegać jak na Zawiszy”, aaaaa!!!!)


republikacja z facebook.com/jzwesolowski/posts/676012145913458

Jacek

Prowadzi studio działalności okołogrowej Inżynieria Wszechświetności i tam m.in. pisze więcej o grach. Autor podręcznika Level design dla początkujących. Twórczość Jacka można wspierać na Patronite. → facebook → twitter