bębenek

Kaja: przegląd produkcji z września 2016

Wrzesień tak jak podejrzewałam, pracowity, gdyż kolano nadal spuchłe.


Za radą yacooba poklikałam tu i ówdzie i teraz (re)publikację można czytać także przez Google Newsstand. Nawet ładnie to wygląda. Jeśli są jakieś problemy, dawajcie znać.


W tym miesiącu organizatorzy demoparty Riverwash poprosili mnie, żebym zarejestrowała niektóre punkty programu. Były bardzo różnorodne, od koncertów elektro, poprzez wykłady z programowania na ośmiobitowce, po videocast na żywo i kompoty (demoscenowe konkursy).

Obróbka wideo zajmuje więcej czasu niż audio, a awarie sprzętu były liczne, zatem filmowe owoce będą spadać z drzewa montażu jeszcze w październiku. Na razie gotowe są:

Ekspresowy raport z Riverwash ← didaskalia do poniższego filmu

Koncert Yerzmyeya i Pinokia ← didaskalia do poniższego filmu

Jeśli ktoś nie siedzi po uszy w temacie, to podpowiem, że panowie są gwiazdami tego rodzaju muzyki na świecie i w niektórych miejscach w Polsce, a w notce są linki do ich produkcji.

Demontaż (videocast o demoscenie) na żywo (trzech programistów rozmawia o swoich ulubionych platformach)

https://www.youtube.com/watch?v=ZkWQaK87Ra8

Teraz jestem w trakcie montażu pozostałych punktów programu, w pierwszej kolejności koncertu Bassalog. Dziewczyny są znakomite.


W międzyczasie w moim domu otwartym nocowało kilka osób przejazdem, w zamian dali się nagrać na temat swoich hobby, ale nie będę spoilować. W każdym razie jest już zapas Nerdów Nocą na nadchodzące długie chłodne wieczory.

A, właśnie — załamałam się pod napięciem i założyłam Nerdom Nocą fanpejdż na fejsie. Zadziwiająco dobrze działa.


Przetestowałam kilka nowych seriali, preview na gieplusie, a dłuższa notka w przygotowaniu i chwilę to potrwa, ponieważ jesień przyniosła mi katar, a zadziwiająco trudno się pisze z chusteczkami wetkniętymi w nos.


Pogodnego (i zdrowego!) października życzę. Oby ludność Was otaczająca kichała i kaszlała tylko w zgięcie łokcia.

Kaja

Pisze i rysuje na snafu, nagrywa podkast Nerdy Nocą oraz robi dziwne filmy na youtube. Można jej wrzucić pięć złotych na Patronite lub PayPalem. → facebook → twitter