bębenek

Kaja: przegląd produkcji z listopada 2016

Listopad to taki miesiąc, że wszystko jasne. Znaczy ciemne, ale białe, zimne, ale mokre. Dziękuję za patronowanie w tym miesiącu, witam serdecznie nowych wspieraczy oraz życzę Wam mnóstwa zdrowia i tyle radości, żeby co najmniej zrównoważyły niedobór słońca.


W listopadzie zrobiłam podsumowanie roku, które, jak teraz patrzę, wyszło trochę wielkie.


Nerdy Nocą jak wiadomo, nie śpią, zatem:

  • Audycja popularnonaukowa:

#038 Bzdury nie tylko z podręczników

  • Następny punkt programu z Riverwash:

(Mam już zmontowane dwa inne punkty programu, ale czekam: na uzupełnienia od Slajerka, który wygłosił prelekcję o debuggerze C64; na uwagi od zespołu Bassalog do zapisu koncertu).


Vasquez założyła na diskordzie miejsce, w którym Nerdy Nocą całą dobę siedzą na czacie, a wieczorami rozmawiają na kanale głosowym. Zapraszamy!


Wystąpiłam gościnnie w Nerdach w Kulturze jako gość specjalny (gasp). Zrobiliśmy polecanki popkulturalne, potem opowiadałam, dlaczego zaczęłam tworzyć Nerdy Nocą i komiks Nerdkya, dyskutowaliśmy, o co chodzi z kobietami-nerdami i co to jest retro. Przez rozmowę przewijały się hordy zombie, gry i seriale.

http://nerdziwkulturze.pl/podcast/nwk-45-kya-gosc-specjalny-demoscena-retrowspominki-i-problemy-techniczne-z-mikrofonem/


Pojechałam na atarowskie demoparty Silly Venture, z którego oficjalne materiały opublikuję, gdy tylko zostaną udostępnione produkcje wystawione do konkursów. Do tego czasu możecie doświadczyć zwycięskich wyczynów członków grupy Lamers:

Ombrella

Fifth Generation (uwielbiam ten kawałek i słucham go w kółko).


Zmontowałam pokaz zdjęć z kaktusiarnium w Zurychu, żeby raz na jakiś czas popatrzeć przez cztery minuty na ładne zielone:


…i tym optymistycznym akcentem. Zzzzzz. Niech Wam grudzień lekkim będzie, a Wasze prezenty niech radują obdarowanych i obdarowane.

Kaja

Pisze i rysuje na snafu, nagrywa podkast Nerdy Nocą oraz robi dziwne filmy na youtube. Można jej wrzucić pięć złotych na Patronite lub PayPalem. → facebook → twitter