bębenek

Kaja: przegląd produkcji z czerwca 2016

Uooo, jaki czerwiec cieplutki.

Co tam u mnie:

(Re)publikacja w zasadzie działa. Zatem w ramach eksperymentu przegląd linków tutaj. Wrzuciłam na (re)publikację kilka postów w tym miesiącu, obrobiłam z grubsza wizual, dorzuciłam zaległe wpisy Zilla, poganiam Witolda, żeby wrzucał ciekawostki.


Pojechałam na Pixel Heaven, było niesamowicie i znakomicie. Umówiłam się z organizatorem i obsługą techniczną, że przekażą mi pliki audio z najważniejszych wydarzeń na scenie głównej (nagłośnienie sali było źródłem wielu narzekań ze strony publiczności). Ponieważ na zapis wideo z prelekcji trzeba zwykle parę miesięcy czekać, obrobiłam i wystawiłam na razie najciekawsze spotkania w wersji audio:

a) rozmowa z Petro Tyschtschenko, byłym szefem Amiga Technologies. Przesympatyczny starszy pan, do którego fani mieli przez całe lata pretensje, że utopił tak znakomity komputer, opowiada o swojej karierze zawodowej oraz co robił, żeby ocalić Amigę.
http://nerdynoca.pl/podcast/026-petro-tyschtschenko-pixel-heaven-2016/

b) Jon Hare przeprowadza po historii Sensible Software od czasów, kiedy był brzdącem, do najnowszego projektu. Jest to bardziej rozbudowana treściowo, wykładowa wersja spotkania w Katowicach (które wrzuciłam w maju, oraz tamto było połączone z koncertem, a to nie jest. Czyli jest to zupełnie coś innego).
http://nerdynoca.pl/podcast/027-jon-hare-pixel-heaven-2016/

c) Ben Daglish, legenda chiptunes, osoba przesympatyczna i niezmordowana, znakomicie bawi się z Rafałem Wiosną i V0yagerem, a my możemy wziąć udział i też próbować rozpoznawać melodie:
http://nerdynoca.pl/podcast/028-ben-daglish-pixel-heaven-2016/

d) bracia Oliver, autorzy absurdalnej liczby gier, z których polska publiczność najlepiej pamięta serię “Dizzy”, dynamicznie opowiadają o swojej karierze:
http://nerdynoca.pl/podcast/029-bracia-oliver-pixel-heaven-2016/

Oprócz tego oczywiście nagrałam własne wywiady z niektórymi gośćmi, które wystawię za jakiś czas, żeby na Nerdach Nocą nie było retro-monotonnie.


Absolutny rarytas, którym nie mogę się nacieszyć. Wiele nieprzespanych nocy. Wideo z koncertu Jona Hare i Bena Daglisha na afterparty, zmontowane z klipów nagranych przez publiczność. To, co oni wyprawiają na scenie, bez żadnej próby, nadal mnie wypina z butów.


Od dawna umawiałam się z bratem, że będziemy nagrywać jakieś ciekawostki naukowe. Zajrzał do mnie wczoraj, wyciągnął notatnik i bawiliśmy się znakomicie, mam nadzieję, że Wy też będziecie:
http://nerdynoca.pl/podcast/031-ciekawostki-naukowe-o-seksie-i-jedzeniu/


Wreszcie uzbierałam na nowy komputer, a z montażu zrobiłam eksperyment wideo w postaci timelapse:

Nie mogę się nacieszyć, gdyż mocniejsza maszyna tchnęła nowe życie w produkcję zwłaszcza audiowideo.


Dziękuję za patronat w tym miesiącu, ściskam Was mocno i życzę udanego lipca. Kto kupił klimatyzator lub wiatrak w zimie, ten wygrywa (nie ja. ale na szczęście mam wiatrak kupiony parę lat temu na allegro, który zachęcił mnie hasłem “przemysłowy, do wymiany powietrza w halach produkcyjnych”).

Kaja

Pisze i rysuje na snafu, nagrywa podkast Nerdy Nocą oraz robi dziwne filmy na youtube. Można jej wrzucić pięć złotych na Patronite lub PayPalem. → facebook → twitter